O nas

Pracownia projektowa AHM Studio architektura

Mamy już wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej. Specjalizujemy się w projektowaniu budynków mieszkalnych, usługowych, użyteczności publicznej i kubaturowych obiektów przemysłowych. Od początku naszej działalności główny nacisk kładziemy na wysoką jakość dokumentacji, nowoczesne i sprawdzone technologie, energooszczędność budynków i koszty budowy. W naszej pracowni wykonujemy kompleksowe projekty budowlane oraz wykonawcze, dysponujemy także możliwościami tworzenia fotorealistycznych wizualizacji czy filmów promocyjnych projektowanych obiektów

 

Nasze cele.

Wymagania dotyczące energooszczędności stawiane budynkom z roku na rok rosną. Ustawodawca odgórnie wskazuje nieprzekraczalne współczynniki przenikania ciepła dla przegród czy maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię zużytą przez obiekt. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rynku na budownictwo zrównoważone wykonujemy projekty budynków tanich w budowie a zarazem mających jak najlepsze właściwości energetyczne. Główną gałęzią naszej działalności są projekty indywidualne, dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych inwestora. Wykonujemy także adaptacje projektów typowych. Projektujemy budynki w dowolnej technologii: tradycyjne murowane, z bloczków specjalnych (np. styropianowych), szkieletowe drewniane itp.

 

Jak działamy.

Nie ograniczamy się do lokalnego rynku, projektowaliśmy budynki od Śląska, przez Lubelszczyznę po Bieszczady, właściwie w całej Polsce centralnej i południowej. Projekty wykonujemy przy wykorzystaniu najnowszego oprogramowania, każda koncepcja zawiera wizualizację 3D całego budynku, dokładne i szczegółowe rzuty wraz z powierzchniami oraz widoki 3D wnętrza obiektu. Nigdy wcześniej nie było tak dużych możliwości poznania swojego wymarzonego domu już na etapie wstępnych ustaleń. Pracujemy nad koncepcją wraz z inwestorem, wskazujemy mocne i słabe strony rozwiązań danego projektu. Projekty są w pełni przygotowane do uzyskania pozwolenia na budowę.

 

Co zawiera projekt.

W skład projektu wchodzą opracowania z zakresu:

-architektury i konstrukcji budynku
-instalacji wewnętrznych sanitarnych i elektrycznych
-projektu zagospodarowania terenu
-instalacji OZE (pompy ciepła, went. mechaniczna, rekuperacja, solary/fotowoltaika) zgodnie z uzgodnieniami inwestora
-charakterystyki energetycznej budynku
-wszelkich analiz i opracowań wymaganych do uzyskania pozwolenia na budowę
 

Projekt jest spójny i koordynowany na każdym etapie branżowego opracowania.

 

Ile kosztuje projekt ?

Każdy budynek jest wyceniany indywidualnie, w zależności od orientacyjnej powierzchni, typu konstrukcji i materiałów zastosowanych do budowy, zakresu instalacji i kilku innych czynników, jednak zazwyczaj koszt projektu indywidualnego domu jednorodzinnego nie jest wyższy niż zakup projektu typowego i jego adaptacja.

 

Zapraszamy do skorzystania z formularza wyceny projektu w zakładce. Do wyceny wystarczy kilka podstawowych informacji, jeżeli pozostawisz kontakt do siebie oddzwonimy lub odpiszemy wskazując wszystkie informacje które mogą Ci się przydać.

AHMSTUDIO